زندگی آنلاین
نگاهی نو به زندگی دیجیتالی
درباره وبلاگ


هرکسی که دوست داشت در این وبلاگ نویسندگی کنه،شرایط خودش را در فرم تماس با ما اعلام کنه و همچنین ایمیل تون رو قرار بدید تا باهاتون تماس بگیریم.

مدیر وبلاگ : Mohammad Chehregani
نویسندگان
آمار وبلاگ
 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :
معاون شرکت فناوری اطلاعات ایران با بیان اینکه هم اکنون میزبانی بیش از 260 سایت دولتی ایرانی در آمریکا و میزبانی بیش از 210 سایت دولتی ایرانی در کشور کانادا انجام می شود از مهلت دو ماهه برای انتقال میزبانی این سایت ها به داخل کشور خبر داد.

علی اصغر انصاری در گفتگو با خبرنگار مهر با تاکید بر اینکه به دستگاههای دولتی تا پایان شهریور ماه مهلت داده شده تا میزبانی سایتهای خود را به داخل کشور منتقل کنند گفت: بالغ بر 70 درصد وب سایت های دولتی در داخل کشور میزبانی (هاست) می شوند اما میزبانی مابقی وب سایت های دستگاههای دولتی به ترتیب در کشورهای آمریکا، کانادا، انگلیس و آلمان است که برای افزایش امنیت اطلاعات این سازمانها الزام شده که هاستینگ این سایت ها نیز در داخل کشور و با دیتاسنترهای داخلی انجام پذیرد.

وی با بیان اینکه هم اکنون میزبانی بیش از 260 سایت دولتی ایرانی در آمریکا و میزبانی بیش از 210 سایت دولتی ایرانی در کشور کانادا انجام می شود گفت: بخش خصوصی کشور توان میزبانی این تعداد سایت را در داخل دارد و ظرفیت میزبانی سایت های خارج از کشور در ایران مهیا است.
 
انصاری افزود: در سالهای گذشته از سوی وزارت ارتباطات و شورایعالی فناوری اطلاعات، چندین بار مهلت برای این موضوع تعیین شد اما برغم مهلت‌های داده شده برخی دستگاههای دولتی میزبانی سایت ‌های خود را به داخل کشور منتقل نکردند.
 
معاون شرکت فناوری اطلاعات ایران اضافه کرد: از اردیبهشت ماه جاری در دو مرحله به دستگاههای دولتی مهلت داده شده که میزبانی سایت خود را به داخل کشور انتقال دهند که این مهلت تا پایان شهریور ماه جاری تمدید شده است.
 
وی ادامه داد: پیشنهاد مسدود کردن سایت هایی که میزبانی خود را تا مهلت تعیین شده به داخل کشور منتقل نکنند از طرف شرکت فناوری اطلاعات در بخش کارشناسی فنی کارگروه تعیین مصادیق فیلترینگ شورایعالی انقلاب فرهنگی مطرح شده است.
نوع مطلب : اخبار وب، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

       نظرات
سه شنبه 29 تیر 1389
Mohammad Chehregani

CinemaDrape آسان برای استفاده و کاربرد است که به شما کمک کند در کار فعلی توسط blanking dimming یا مناطق دیگر کم اهمیت تر از صفحه نمایش خود را متمرکز می باشد.با CinemaDrape شما دیگر لازم نیست به صورت دستی پاک کردن منطقه کار خود را روی صفحه نمایش ، پنجره ها بسته ، و یا تماشای فیلم با وضوح پایین در حالت تمام صفحه تنها به خلاص شدن از شر عناصر جانبی یا اخلال در تبلیغات. CinemaDrape آسان است برای شروع : تنها ماوس خود را بر منطقه شما می خواهید و تمرکز بر مطبوعات مورد علاقه خود ترکیب صفحه کلید خود را سفارشی.

این آثار در هر مرورگر وب و یا هر برنامه دیگری که با استفاده از. CinemaDrape همچنین آسان به نزدیک : فقط مطبوعات فرار یا خروج را انتخاب کنید از منوی چهار چوب. و هیچ برنامه و یا حافظه آیکون سینی اضافی هنگامی که با پارچه مزین کردن غیر فعال است لازم نمی آورد.
در CinemaDrape شما به آسانی می توانید : حرکت یا تغییر اندازه تمرکز منطقه با استفاده از ماوس یا کلید های arrow ، تغییر رنگ و یا کدورت از پارچه مزین کردن را پوشش می دهد که کمتر از مناطق مهم روی صفحه نمایش ، ذخیره و مناطق تمرکز مورد علاقه خود را برای استفاده در آینده است.

دانلود:سرور اصلی ، سرور کمکی

www.softpedia.com

نوع مطلب : عمومی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

       نظرات
دوشنبه 28 تیر 1389
Mohammad Chehregani
 

علل و زمینه پیدایش فیلترینگ
گسترش اینترنت زمینه ای را به وجود آورد که طیف وسیعی از اطلاعات بدون هیچگونه محدودیتی و فراتر از مرزهای جغرافیایی در سراسر جهان منتشر شود و به نحو چشمگیری به یک رسانه ارتباطی و اطلاعاتی تبدیل گردد. ضمن اینکه مخاطبان و کاربران اینترنت هم به همان اندازه افزایش مداومی داشته اند. خصوصیت و ویژگی اینترنت و سهولت انتشار مطالب و اطلاعات وعلاوه بر آن راحتی دستیابی به انواع مختلف اطلاعات در وب اعم از متن، صوت و تصویر و داده های گرافیکی متنوع، به اندازه ای شدت یافته است که در برخی موارد اطلاعات حاوی مطالب مخرب و زیانباری نیز در وب منتشر می شود که زمینه سوء استفاده های مختلف را فراهم آورده است. هرزه نگاری های جنسی بخصوص در زمینه سوء استفاده از کودکان، ترویج خشونت و فساد، خرید و فروش مواد مخدر و زیانبار، اشاعه اطلاعات خصوصی افراد و سازمانها، استفاده از اطلاعات وب در جهت اهداف تروریستی وموارد مشابه، ضرورت کنترل محتوای وب را ناگزیرساخته است، ولی این کنترل و نظارت برانتشار اطلاعات در جوامع مختلف و بر حسب خط مشی های سیاسی و فرهنگی هر جامعه ای نمودهای متفاوتی داشته است. در برخی جوامع غربی تاکید بیشتر بر عدم سوء استفاده از اطلاعات خصوصی افراد و جلوگیری از انتشار تصاویر جنسی کودکان و ممانعت از دسترسی سازمانهای تروریستی به اطلاعات خاص و مهم است اما کنترل محتوای اینترنت در جوامع شرقی و مذهبی فراتر از موارد فوق است و نظارت شدید بر اشاعه افکار و عقاید سیاسی در شبکه جهانی را نیز شامل می شود. بطور مثال در کشور چین که مقام اول را در جهان از نظر تعداد کاربران اینترنت داراست، نظارت گسترده ای بر محتوای اطلاعات سیاسی صورت می گیرد و كنترل جدی بر عقاید و اندیشه های متضاد با حکومت کمونیستی چین در وب حاکم است و به این منظور "پلیس اینترنت" در این کشور نیز با این هدف شکل گرفته است.
عمده دلایل فیلتر كردن اینترنت در كشورهای مختلف را می‌توان در چهار تقسیم بندی كلی گنجاند: "مسائل سیاسی"، "مسائل اجتماعی"، " مسائل امنیتی" و "مسائل اخلاقی".
آنچه باعث تفاوت مبنایی هر كشور برای فیلترینگ می‌شود، ارزش های بنیادین مورد توجه در هر مقوله در آن كشورها است. در مجموع می‌توان گفت تعداد كشورهایی كه در منطقه و جهان به نحوی با مساله فیلترینگ و سانسور در اینترنت مواجه هستند نسبتا قابل توجه است.
كشورهایی مانند سوئد، فرانسه وآلمان در قاره اروپا و كشورهایی مانند هند، عربستان، كره جنوبی، مالزی و در مجموع آسیا به عنوان بزرگترین قاره دنیا و نیز كانادا دارای گسترده‌ترین میزان تنوع فیلترینگ می‌باشند.
گزارش زیر بر تجارب دیگر كشورها در امر فیلترینگ مروری اجمالی دارد.


آمریكا
در آغاز دوران رشد چشمگیر اینترنت و افزایش تصاعدی محتوا در آن، والدین آمریکایی تحت تاثیر چند مورد منتشر شده در رسانه های بزرگ، از دسترسی فرزندانشان به اینترنت به هراس افتادند و فشاری را آغاز کردند که منجر به تصویب “قانون نزاکت ارتباطات” Communications Decencey Act در کنگره آمریکا شد. این قانون، فیلتر و مسدود ساختن محتویات “غیر اخلاقی” را مجاز دانسته است.
بدنبال تصویب این قانون، شرکت های سازنده نرم افزارهای امنیتی برای رایانه ها و شبکه ها، برنامه های فیلترینگی را عرضه کردند که یا در مبدا خدمات اینترنتی یعنی شرکت های “رسا” ISP و یا بصورت مجزا توسط شرکت ها یا کاربران عادی بر روی رایانه ها نصب می شوند.
بسیاری از شرکت های تولیدکننده برنامه های امنیتی تمایل ندارند برنامه هایشان را تحت عنوان “سانسور افزار” Censorware معرفی کنند. با توجه به جنبه منفی این عنوان، آنها عناوینی چون فیلترینگ را ترجیح می دهند. سانسور افزارها می توانند با یافتن کلماتی خاص در یک آدرس اینترنتی دسترسی به آن سایت را مسدود کنند یا حتی در نمونه های پیشرفته تر، محتوای سایت ها را نیز برای یافتن کلید واژه ها و تصاویر تعیین شده کاوش نمایند. البته هم اكنون برخی نرم افزار ها با عنوان detection porn در بازار وجود دارد كه ضمن تشخیص محتوای مستجن به فیلتر نمودن آنها اقدام می نماید.
آدرس های اینترنتی وب سایت های مورد نظر نیز می توانند به این برنامه ها شناسانده شده و مسدود شوند. نمونه های خانگی چنین نرم افزارهایی امکان فعال کردن “قفل والدین” Parental Lock را به پدر و مادران می دهد تا مانع دسترسی کودکان به سایت های غیر اخلاقی شوند.
پس از حوادث یازدهم سپتامبر 2001 نیز، پاى دولت‌ها و حكومت‌هاى فراوانى به حیطه فیلترینگ باز شد و در این میان نقش كشورهاى اروپایى و به ویژه ایالات متحده پر رنگ‌تر از سایرین بود. ایالات متحده به عنوان پیشروترین كشور دنیا هم در زمینه به كارگیرى و توسعه تجهیزات اینترنت و هم در زمینه تولید محتواى اینترنتى، پس از حملات 11 سپتامبر، با چالش جدى در مواجهه با اینترنت رو به رو شد و دولت این كشور، قوانین محكمى را در این مورد وضع كرد تا جایى كه حامیان حریم شخصى و آزادى‌هاى مدنى به اعتراضات گسترده‌اى علیه دولت بوش دست زدند. آمریكا در تاریخ 24 اكتبر 2001، قانونى تحت عنوان Patriot Act را تصویب كرد كه به موجب آن، كنترل و نظارت بر تبادل داده‌هاى online كاربران، رنگ قانونى به خود مى‌گرفت؛ این قانون كه در قالب مبارزه با تروریسم به تصویب رسیده بود، موجى از مخالفت‌ و اعتراض را هم در میان جمهورى خواهان و هم در بین دموكرات‌ها برانگیخت. پیاده‌سازى Patriot Act كه به شدت از سوى دادستانى امریكا دنبال مى‌شود، در نوامبر 2003 با اعطاى اختیارات بیشتر به پلیس امریكا-FBI - از این نیرو خواست تا كلیه اطلاعات مربوط به كاربران اینترنتى را، حتى براى تحقیقات غیررسمى، جمع‌آورى كند. از سوى دیگر، برخى ایالت‌هاى امریكا مثل پنسیلوانیا قوانین مخصوص به خود را براى فیلتر كردن محتواى اینترنتى دارند. علاوه بر این، در سال 2000 نیز كلیه كتابخانه‌هاى امریكا موظف شدند براى انجام فعالیت‌هاى اینترنتى، فیلترهاى مربوط به تصاویر غیر اخلاقى را در كامپیوترهاى خود نصب كنند. اجراى نامناسب این قانون با عنوان فیلتر شدن اشتباهى بعضى از سایت‌ها باعث شد تا برخى گروه‌هاى مدافع حقوق مدنى در سال 2002 به دولت بوش اعتراض كنند.
تغییر رییس جمهور در امریكا نیز باعث تغییر در سیاست نقض حریم خصوص افراد نشده و اوباما نیز پس از روی كار آمدن اقدام به تمدید قانون شنود در این كشور كرد.
جاسوسی دولت امریكا از سرویس جی میل
پس از این‌که وزیر ارتباطات استرالیا، «استفان کانروی» سیاست‌های حریم شخصی گوگل را به چالش کشید و این شرکت را تهدید به فیلتر کردن نمود، سایت اخبار فناوری اطلاعات استرالیا با نقل پاسخ این شرکت، تأیید کرد که گوگل اجازۀ دسترسی دولت آمریکا به جیمیل را فراهم کرده است. پس از تصویب لایحۀ میهن‌پرستی (Patriot Act) که توسط دولت بوش ارائه شده بود، دولت آمریکا اجازه یافت که کنترل گسترده و جامعی بر مخابرات و ارتباطات رایانه‌ای از جمله تلفن، فکس، ایمیل و ... داشته باشد. هر چند قبل از آن نیز چنین کنترل‌هائی با قواعد مشخص انجام می‌شد، اما هیچ‌گاه امکان کنترل کامل و گسترده‌ای به مانند این قانون در اختیار دولت قرار داده نشده بود. در این میان، گوگل زیرساخت عظیمی را برای کنترل ارتباطات اینترنتی کاربران فراهم ساخته که به خوبی توسط دولت آمریکا مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد. هر چند گوگل ادعا کرده که تجسس در چارچوب قانون انجام می‌شود، اما طبعاً این قانون برای مردم کشورهایی که آمریکا با آن‌ها مشکل دارد، از جمله ایرانیان کاربردی ندارد.
تاریخچۀ جی میل
از ابتدای راه‌اندازی جیمیل، به دلیل نقض حریم شخصی کاربران انتقادات زیادی به آن وارد شد. ایدۀ ایندکس کردن ایمیل کاربران و جستجو در آن‌ها، نگهداری دائمی ایمیل‌ها، سیستم ثبت نام دعوت‌نامه‌ای و ایجاد فضای فراوان برای جلوگیری از حذف پیام‌ها همگی نکاتی بود که حتی پیش از راه‌اندازی سرویس ایمیل گوگل توسط رسانه‌های فعال در زمینۀ فناوری اطلاعات بر روی آن تأکید شده و کاربران از استفاده از جیمیل برحذر داشته می‌شدند. البته گوگل برای همۀ این‌ها توجیهی را عرضه می‌کرد: این اطلاعات را برای تبلیغات روی صفحات وب لازم داریم! پس از راه‌اندازی این سرویس ایمیل، به دلیل عدم وجود سرویس مشابه (حتی سرویس تجاری) در کشورمان، بسیاری از کاربران به استفاده از آن روی آوردند و حتی دعوت‌نامۀ این سرویس رایگان به جهت باکلاس بودن در بعضی نقاط تهران به قیمت‌هایی در حدود 50-100 هزار تومان خرید و فروش می‌شد. هم اکنون نیز بسیاری از هموطنانمان در مسائل خصوصی و تجاری و حتی دولتی از این سرویس بهره می‌گیرند.
وضعیت قانونی
در برخی از کشورها مانند کشورهای اروپائی، استرالیا و ...، امکان شکایت از جی میل در صورت نقض حریم شخصی و سوء استفاده از این اطلاعات وجود دارد. گوگل در این کشورها دفتر دارد و در صورت سوء استفاده، باید پاسخگو باشد. با این همه در این کشورها نیز انتقادات گسترده‌ای از گوگل شده و این شرکت با چالش‌های قانونی بزرگی مواجه شده است. متأسفانه به دلیل دشمنی طولانی مدت آمریکا با ایران، این اقدامات قانونی برای ایرانیان ممکن نیست.
 

اقدامات چین و استرالیا
دو کشور چین و استرالیا که نه تنها از توانائی فنی کافی برای ارائۀ خدمات جایگزین برخوردارند، بلکه سرویس‌دهنده‌های اینترنتی در این دو کشور به طور فعال سرویس‌های جایگزین را با کیفیت مناسب عرضه می‌کنند، دست به اقدام زده‌اند. چین دسترسی به سرویس‌های گوگل را محدود کرد و پس از آن استرالیا نیز در پی اقدام مشابهی است. حتی اگر بخواهیم چین را به سانسور متهم کنیم، استرالیا در این چارچوب نمی‌گنجد. مشکل اساسی با گوگل، نقض حریم شخصی و سوء استفاده از اطلاعات شخصی کاربران است و این ارتباطی با سانسور (که مسئولین گوگل مرتب بر آن تأکید می‌کنند) ندارد.
نمونه‌های از سوء استفاده از ایمیل
هم اکنون، هم وطن خبرنگارمان، حمید معصومی‌نژاد در ایتالیا دستگیر شده و به اتهاماتی واهی (ارسال ایمیل های شخصی یا كاری به شهروندان ایتالیایی در راستای ماموریت خبرنگاری) در زندان به سر می‌برد. اتهامات او شامل ارتباطات گسترده با ایتالیایی‌هاست که از وظایف طبیعی یک خبرنگار به شمار می‌رود.
چندی پیش نیز رمز عبور ایمیل سفارت‌های ایران در چند کشور خارجی به سرقت رفته بود. ما با کشورهائی طرف هستیم که ارزشی را برای حقوق شهروندی ایرانیان قائل نیستند؛ دولت و نیز شرکت‌های خصوصی سرویس دهندۀ اینترنت باید به فکر راهی برای حل این مشکل باشند.
 

وضعیت ایران
در این بین ایرانیان وضعیت ویژه‌ای دارند؛ هر چند آمریکا از شهروندان خود جاسوسی گسترده‌ای را به انجام می‌رساند و این جاسوسی پس از 11 سپتامبر و تصویب قانون میهن‌پرستی (Patriot Act) گسترده‌تر و نیز آزادانه‌تر به انجام می‌رسد، اما به هر حال در یک چارچوبۀ مشخص انجام می‌گیرد. اما در مورد کشورهائی که به صراحت مورد تحریم آمریکا قرار دارند، هیچ محدودیتی وجود ندارد. اطلاعات شخصی کاربران ایرانی بدون هیچ محدودیتی در اختیار سرویس‌های امنیتی آمریکا قرار می‌گیرد. این اطلاعات شامل ایمیل‌های فرستاده شده، افرادی که با آن‌ها ارتباط برقرار شده است، آدرس اینترنتی که از آن‌ها به جیمیل وصل شده‌اند و ... می‌شود. چندی پیش دولت آمریکا این تحریم‌ها را برای سرویس‌های اینترنتی که به جمع‌آوری اطلاعات از کاربران ایرانی می‌پردازند لغو کرد. اما سرویس‌های شامل ارزش افزوده یا سرویس‌های مهم و مفید مانند Google Code Search هنوز هم در فهرست تحریم‌های گوگل علیه ایران قرار دارند. این خود نشان می‌دهد که دولت آمریکا از سرویس‌های مانند جی میل به ایرانیان نه تنها نگران نیست، بلکه بر روی آن تأکید دارد. جی میل چندی است که با ارائه سرویس Buzz، دسترسی به سایت‌های فیلتر شده مانند Twitter را نیز فراهم کرده است. این امکان در سرویس دیگر گوگل به نام Google Reader نیز وجود دارد و این خدمات، قوانین ایران را به سخره می‌گیرد. البته این کارها با آگاهی کامل ارائه می‌شود و هر از چند گاهی مسئولین گوگل با پیامی در وبلاگ رسمی خود، به آن مباهات می‌کنند! کشوری که به راحتی هواپیمای ایرباس ایران را مورد هدف موشک قرار داد، از زیر پا گذاشتن قوانین ایران و به تاراج بردن اطلاعات شخصی کاربران ایرانی چه ابائی دارد؟
وضعیت دیگر سرویس‌های اینترنتی
در بین سرویس‌های اینترنتی گوگل، مشکل تنها جی میل نیست؛ شرکت موزیلا که کار توسعۀ نرم‌افزار فایرفاکس را بر عهده دارد، حدود 90 درصد درآمد خود را به طور مستقیم از گوگل دریافت می‌کند. در مقابل، موزیلا نیز دسترسی به سرویس‌های گوگل را تضمین کرده است؛ نکتۀ جالب دیگر در مورد فایرفاکس این است که از طریق سرویس Safe Browsing گوگل، آدرس هر صفحه‌ای که در فایرفاکس دیده شود، به سرورهای گوگل فرستاده می‌شود تا از سلامت و مشکل‌دار نبودن آن (به طور مثال ویروسی نبودن آن) اطمینان حاصل شود. این سرویس نیز امکان خوبی را برای گوگل فراهم می‌آورد تا صفحات بازدید شده توسط کاربران را ردیابی کند. با ساز و کارهای دیگری که گوگل در سرویس‌های اینترنتی مختلف دارد -از جمله سرویس Adsense و جیمیل- و ترکیب اطلاعات، گوگل نه تنها می‌تواند تشخیص دهد که از چه آدرس IP صفحات اینترنتی بازدید می‌شوند، بلکه می‌تواند هویت دقیق فرد بازبینی کننده را نیز تشخیص دهد. این بخش نیاز به توضیح فنی بیشتری دارد که در این مقال مجال پرداختن آن نیست.
 

اروپا
اما قصه فیلترینگ در اروپا و كشورهاى عضو اتحادیه اروپا، داستان دیگرى دارد؛ فرانسه به عنوان كشورى با تمدن و فرهنگ كهن، براى حفظ ارزش‌هاى فرهنگى خود، نتایج موتورهاى جست‌وجوى اینترنتى از جمله گوگل Google را دستكارى كرده و به زعم خود، آن را بومى مى كند. علاوه بر این، با وجودى كه تصمیمات اصلى و عمده پیرامون آزادى بیان در اینترنت و حفظ حریم خصوصى افراد در این عرصه، توسط اتحادیه اروپا اتخاذ مى‌شود، اما كشور فرانسه یكى از معدود اعضاى این اتحادیه است كه در پذیرش آنها مقاومت زیادى كرده و سعى دارد قوانین خود را اجرا كند.
در بحث نظارتى نیز، كشور فرانسه با تصویب قانون LSQ در سال 2001، كلیه ISP هاى این كشور را موظف كرد تا فعالیت‌هاى اینترنتى و پیام‌هاى پست‌الكترونیك مشتریان خود را حداقل به مدت یك سال، ذخیره و نگهدارى كنند. همچنین این قانون به قضات و پلیس این كشور اجازه مى‌داد تا در پیام‌هاى شخصى كاربران به منظور كشف یا اثبات جرم، به تفحص بپردازند. این کشور نزدیک به 22 میلیون کاربر اینترنت دارد که یک سوم جمعیتش را تشکیل می‌دهند. به این ترتیب مردم فرانسه یکی از آنلاین‌ترین کشورهای دنیا به نسبت جمعیتش است. قوانین اینترنتی در این کشور بیش‌تر شامل قوانین تجارت الکترونیک و رعایت حریم شخصی و جرایم رایانه‌ای آن بیش‌تر مربوط به مسایل امنیت ملی و آسیب‌های اقتصادی است. ضمن اینکه فیلترینگ به طور جدی در مدارس این کشور و با بستن IP ها اعمال می‌شود.
در اكثر كشورهای اروپایی از جمله "انگلیس" فیلترینگ بیشتر بر روی مسائلی مانند پورنوگرافی كودكان، نژاد پرستی و مسائل تروریستی اعمال می شود. در "كانادا" و "استرالیا" نیز ماجرا كم و بیش مانند اروپاست.
 

استرالیا
فیلترینگ اینترنت در استرالیا عمدتا به طرح‌های ممنوعیت محتوای مجرمانه اینترنتی برمی‌گردد و دولت فدرال این کشور به واسطه ارایه‌دهندگان اینترنت دسترسی به برخی سایت‌ها را محدود می‌کند.
حزب کارگر استرالیا در سال 2008، طرح اجباری فیلترینگ اینترنت را برای تمامی شهروندان معرفی کرد. البته هنوز این طرح کاملا اجرایی نشده است. نهاد مدیریت ارتباطات و رسانه استرالیا (ACMA) در راستای این طرح، لیست سیاهی از وب‌سایت‌هایی را که محتوای مجرمانه دارند، فراهم کرده‌ و سایت‌هایی که در این لیست سیاه قرار می‌گیرند،‌ به ازای هر یک روز فعالیت، 11 هزار دلار جریمه می‌شوند. از اواسط ماه میلادی گذشته نیز قانون جدیدی با عنوان “شاخص‌های افزایش ایمنی اینترنت برای خانواده‌ها” در استرالیا مطرح شد که از طرح قبلی فیلترینگ اینترنت حمایت می‌کند.
قوانین استرالیا در زمینه سانسور اینترنت با عناوینی چون دیواره آتش بزرگ استرالیا، دیواره آتش ضد خرگوش(که برگرفته از نام دیوار ضد خرگوش در این کشور است) مطرح شده که می‌توان گفت مجموعه‌ای از قوانین ایالتی و فدرال است ولی مساله مهم در اینجا مقررات مربوط به برنامه پنجم طرح خدمات پخش رسانه‌ای سال 1992 است که بر اساس آن، اگر شکایتی در زمینه محتوای اینترنتی صادر شود، ACMA حق دخالت دارد و می‌تواند محتوای فیلم و ویدیوی آنلاین را بررسی کند. اگر محتوای سایتی در رده +R18 و +X18 قرار گیرد، سیستم شناسایی بزرگسال نداشته باشد و در استرالیا هم میزبانی‌ شده باشد، باید محتوای نامناسب از سایت حذف شود. اما اگر این سایت در خارج از استرالیا میزبانی شده باشد، نام سایت در لیست سیاه وارد می‌شود و بعد از طریق نرم‌افزار فیلترینگ مسدود می‌شود و نرم‌افزار فیلترینگ از سوی ارایه‌دهندگان اینترنت به مشتریان توصیه می‌شود.
در اکتبر سال 2000‌ سازمان غیر‌انتفاعی (EFA(Electronic Frontiers Australia بر اساس طرح آزادی اطلاعات(FOI) مبادرت به فراهم کردن اسنادی مرتبط با پیاده‌سازی فیلتر اینترنت کرد، حال آنکه تنها تعداد کمی از این اسناد منتشر شده بود. با این حال در سال 2003 قانون جدیدی با نام تصویب‌نامه قانونی ارتباطات سال 2002 مطرح شد که مورد تایید دولت لیبرال و چهار نهاد غیر وابسته قرار گرفت ولی حزب کارگر با آن مخالفت کرد. در حالی که دلیل تصویب این طرح را جلوگیری از دسترسی افراد به محتوای هرزه‌نگاری کودکان با بررسی سایت‌های مسدود اعلام کردند،‌ این تصویب‌نامه تمامی اسناد طرح آزادی اطلاعات حتی آنهایی را که التزامی نداشتند در بر می‌گرفت. EFA نیز اعلام کرد که این تصویب‌نامه برای جلوگیری از ارایه طرح‌های موشکافانه‌تر فیلترینگ اینترنت مطرح شده است. اصلاحیه قانون کپی‌رایت سال 2004، در نهایت در 9 دسامبر همان سال توسط مجلس سنا تصویب شد و بر اساس توافق‌نامه تجارت آزاد آمریکا- استرالیا، کپی‌رایت در این کشور توسعه یافت. تاثیر این توافق‌نامه بیش‌تر روی ارایه‌دهندگان اینترنت نمود کرد، ولی انجمن صنعت اینترنت و EFA به مخالفت با این طرح برآمدند.
در سال 2006 پارلمان فدرال طرحی ارایه کرد که بر اساس آن محتواهای مربوط به خودکشی در سایت‌ها ممنوع شد.
كنترل و بررسی محتوایی تمامی اشکال وسایل ارتباطی
در ماه ژوییه سال 2007 نیز طرح دیگری با نام برنامه هفتم طرح خدمات پخش رسانه‌ای سال 1992 مطرح شد که تمامی اشکال وسایل ارتباطی در رده آن قرار می‌گرفت و طبق آن حتی موبایل نیز از نظر محتوایی باید مورد بررسی قرار می‌گرفت. بر این اساس اگر ارایه دهنده‌ای محتوایی را ارایه دهد که جزو محتواهای مربوط به افراد بالای 18سال باشد، باید ارایه‌دهنده اینترنت یا موبایل با استفاده از سیستم شناسایی، سن کاربر خود را تشخیص داده و بعد این محتوا را در اختیارش قرار دهد. از این رو، در کل محتواهایی که مربوط به سنین بالای 18 سال می‌شد در استرالیا ممنوع اعلام شد ولی در عوض این محتواها در ازای مبلغی برای افراد بالای 18 سال قابل دسترس بود.
برخی از دولت‌های ایالتی نیز قوانینی تصویب کردند که انتقال محتوای نامناسب به افراد زیر 18 سال را ممنوع می‌کرد. در ایالت نیوساوث ولز(NSW) قانون سانسور اینترنت در سال 2001 معرفی شد که محتوای آنلاین مجرمانه را برای افراد زیر 18 سال کاملا ممنوع کرد.
در نهایت نیز در ماه دسامبر گذشته،‌ دولت این کشور قانون جدیدی با عنوان شاخص‌های افزایش ایمنی اینترنت برای خانواده‌ها معرفی کرد که قرار است بعد از همفکری عمومی در پاییز 2010 به طور رسمی معرفی شود. این قانون هم از فیلترینگ اینترنت حمایت می‌کند. با این تفاوت که بنابر اعلام دولت هدف از آن شفاف‌سازی فرآیند رد محتوای آنلاین، اعطای اختیارات بیش‌تر به ISP ها، اجازه فیلتر انتخابی به مشترکان و فراهم کردن زمینه برای رایزنی است.
لیست‌های سیاه
در اکتبر سال 2008 دو لیست سیاه توسط مقامات استرالیا ارایه شد. یکی از این لیست‌ها مربوط به محتوای غیرقانونی و دومی مربوط به محتوای نامناسب برای کودکان است. اولین فیلتر برای تمامی کاربران اینترنت این کشور الزامی است، اما دومی تنها برای کودکان ضرورت دارد. دولت استرالیا هنوز جزییات این طرح را اعلام نکرده، اما اشاره کرده که الزام فیلتر شامل 9 هزار سایت می‌شود و هم لیست سیاه ACMA و هم لیست سیاه بنیاد نظارت بر اینترنت بریتانیا(IWF) را دربرمی‌گیرد.
ابن لیست IWF در ماه دسامبر سال 2008 مشکلاتی را به وجود آورد زیرا یکی از مقالات ویکی‌پدیا جزو این لیست فهرست شده بود و بسیاری از بریتانیایی‌ها تا مدت‌ها نمی‌توانستند آن را ویرایش کنند.
محتواهای مجرمانه از نظر ACMA عبارتند از:
- هر گونه محتوایی که در رده بالای 18 سال قرار می‌گیرد که شامل هرزه‌نگاری، هرزه‌نگاری کودکان، محتواهای خشونت‌آمیز، تصاویر یا مطالب مربوط به مواد مخدر، نمایش ارتکاب جرم و اقدامات تروریستی می‌شود.
- هر محتوایی که مربوط به افراد بالای 18 سال است، ولی کودکان به آن دسترسی دارند.
به گزارش خبرنگاران بدون مرز در گزارش “دشمنان اینترنت” این سازمان، استرالیا را در فهرست دشمنان اینترنت در كنار كشورهایی مانند كره شمالی، تركیه و روسیه قرار داد.
طبق اعلام این گروه مدافع مطبوعات، در حالی كه استرالیا در زمینه سانسور در ردیف این كشورها قرار نمی‌گیرد اما پیشنهادش برای به‌كارگیری فیلتر اجباری در اینترنت برای حذف مطالب غیرقانونی بازتاب های مختلفی داشته است.
استفان كانروی، وزیر ارتباطات استرالیا، خواهان فیلتر وب توسط فراهم‌كنندگان خدمات اینترنتی است تا دنیای آنلاین نیز با استانداردهای سانسور به‌كارگرفته شده برای مطالبی مانند فیلم‌ها، كتاب‌ها و DVD مطابق شود.
به گفته سخنگوی این وزارتخانه، دولت استرالیا از قرارگیری محتوای رتبه‌بندی شده تحت درجه RC در اینترنت پشتیبانی نمی‌كند؛ این محتوا شامل تصاویر سوءاستفاده از كودكان، خشونت، دستورالعمل‌های مفصل برای انجام اعمال تروریستی یا استفاده از مواد مخدر و مطالب حمایت‌كننده از اعمال تروریستی می‌شوند. تحت قوانین طبقه‌بندی شده استرالیا، این مطالب در نشریه‌های خبری یا كتابخانه‌ها موجود نبوده و در سینما یا تلویزیون مشاهده نمی‌شوند و برروی وب سایت‌های تحت میزبانی استرالیا قابل دسترس نیستند.
اما طبق پیشنهاد دولت این كشور، با الزام خدمات‌دهندگان برای مسدود كردن محتوای اینترنتی میزبانی شده در خارج از این كشور كه مطالب آن‌ها به عنوان RC شناخته شده، این نوع مطالب سازماندهی می‌شوند. با این همه گروه مدافع آنلاین Electronic Frontiers استرالیا اعلام كرده این فیلتر همچنان ایده خوبی نیست و بر این باور است كه به‌كارگیری چنین سیستمی راه را برای سانسور گسترده‌تر در آینده هموار می‌كند.
 

كانادا
کشور کانادا یکی از 10 کشور برتر در زمینه ارتباط اینترنتی‌ست. ISP ها بر طبق قانون این کشور موظف به ثبت اطلاعات تمامی فعالیت‌های اینترنتی کاربران به مدت 6 ماه هستند. این مساله مخالفت‌هایی را از میان گروه‌های مختلف به همراه داشته و این افراد آن را نوعی نقض حریم شخصی توسط قوانین دولتی می‌شمارند.
 

چین
در بخشی از تحقیقی كه در دانشكده حقوق دانشگاه "هاروارد" در آمریكا در زمینه فیلتر كردن سایت های اینترنتی در سال گذشته انجام شد، مشخص شدكشور "چین" در صدر جدول فیلترینگ سایت های اینترنتی قرار دارد. از جمله مواردی كه دولت چین به آن حساس است، می‌توان به استقلال تایوان و تبت، خشونت پلیس، واقعه تاریخی میدان "تیانمن" در ۱۹۸۹‬، پورنوگرافی، سایت‌های "بی بی‌سی" و "ویكی پدیا" اشاره كرد. گفته می‌شود چین اخیرا شیوه خاصی از فیلترینگ را در سایت "گوگل" اعمال می‌كند. به این نحو كه موتور جستجوگر گوگل بنا به تقاضای مقام های چین از ارائه برخی سایت‌ها در جستجوهای كاربران چینی خودداری می‌كند. یعنی ممكن است جستجوی واژه‌ای كه در چین ناممكن و بی‌نتیجه است در مكان جغرافیایی دیگری نتایج بسیار متفاوتی داشته باشد.
مسدود كردن سایت اشتراك عكس "فلیكر" به دلیل ارسال تصاویری از كشتار میدان "تیانمن" در سال ۱۹۸۹‬ یكی از بارزترین تلاش های چین برای كنترل سایت های اینترنتی است.
ویكی پدیا و جمعی از وب سایت های معروف دیگر، اغلب سایت های خبری و وبلاگ های شخصی نیز مشمول فیلترینگ در این كشور هستند. چین سیستم پیچیده ای از فیلترها و ارتشی از ده‌ها هزار كنترل كننده انسانی را به كار برده كه بر اعمال ‪ كاربران اینترنتی این كشور نظارت می‌كنند. دولت این كشور این دستگاه نظارتی را كه به نام "دیوار آتش بزرگ" شناخته شده، برای ایجاد یك "محیط سالم اینترنتی" برای مردم این كشور ضروری می‌داند.
گروه گزارش‌گران بدون مرز در چین اظهار می‌دارند که مقامات چینی بطور روز افزونی از تکنولوژی‌های جدیدی برای کنترل اطلاعات استفاده می‌کنند، این گروه می‌افزاید که یک کمپانی تجاری چینی با نصب سیستم خاصی روی مانیتور تلفن‌های همراه ادعا می‌کند که قصد دارد، شایعات کاذب سیاسی و یا بیانیه‌های ارتجاعی را ردیابی کند. این شرکت چینی که VENUS INFO TECH نام دارد در یک نشست مطبوعاتی اظهار داشته است که سیستم‌های مراقبت و حفاظت توسط الگوریتم‌های فیلترینگ مستقر روی صفحه کلید عمل می‌کنند. مطمئنا این صفحه کلید، صفحه اخطار نصب شده را به طور اتومات به گونه‌ای تنظیم می‌کند که پلیس را آگاه کند. در خصوص شیوع بیماری سارس اولیای امور در چین سعی کردند فاجعه این بیماری سارس را مخفی کنند، اما میلیون‌ها SMS فرستاده شده مانع از پنهان کاری‌های دولت در این زمینه شد. سانسور اینترنت در چین سابقه‌ای چند ساله دارد و دولت چین تقریبا از سال 1996 مبارزه خود را با فیلترینگ 100 سایت آغاز نمود و در سال 2002 به آن شدت بیشتری بخشید. بر طبق تحقیقات منتشر شده توسط دانشگاه هاروارد، بسیاری از سایت‌های تحت فیلتر چین را سایت‌هایی با محتوای بیماری‌های جنسی، اخبار و حتی در مقاطعی موتورهای جستجو تشکیل می‌دهند. براساس اقدامات جدیدى که مقامات چینى اجراى آن را اعلام کرده اند، کسانى که از امکانات اینترنت یا تلفن همراه براى انتشار مطالب خلاف اخلاق در این کشور استفاده کنند با مجازات حبس و جریمه سنگین نقدى مواجه مى‌شوند. این تدابیر طى بخشنامه‌اى اعلام شده که اعضاى دادگاه عالى خلق چین و دادستان کل آن کشور صادر کرده‌اند.
 

عربستان سعودی
عربستان یک و نیم میلیون کاربر اینترنتی دارد که دو سوم آن را زنان تشکیل می‌دهند. با توجه به گستره وسیع سایت‌های سانسور شده اعم از مذهبی، سیاسی، جنسی عملا دسترسی به بسیاری از سایت‌ها قطع شده و تنها دسترسی محدود به برخی از منابع و مراجع آزاد است. واحد خدمات اینترنت یا (Internet Services Unit (ISU نهادی است که وظیفه فیلتر کردن را در این کشور بر عهده دارد. بسیاری از سایت‌ها از جمله سایت‌های فیلترشکن، مترجم‌های آنلاین و حتی بسیاری از سایت‌های طنز و سرگرمی از جمله سایت‌هایی هستند که در فهرست سیاه این کشور قرار دارند.
سایت‌های فیلتر شده در عربستان علاوه بر سایت های غیراخلاقی، برخی سایت های مذهبی، پزشكی، فكاهی، فیلم و موسیقی را نیز شامل می‌شوند. بررسی ها نشان می‌دهد كه سایت های غیر اخلاقی بیش از سایر سایت‌ها فیلتر می‌شوند و در مجموع حدود ‪۸۶‬ درصد از سایت های غیر اخلاقی در عربستان غیرقابل دسترس هستند.
وبلاگ های شخصی افراد نیز فیلتر می شوند و دسترسی به آنها به سادگی امكان پذیر نیست. بر پایه این گزارش هم چنین سایت‌هایی كه به كاربر اجازه می‌دهند تا با استفاده از آنها از فیلترها عبور كند همگی فیلتر شده اند. نكته قابل توجه آن كه در میان سایت های فیلتر نشده، بسیاری سایت های خبری، سایت های دولتی آمریكا و اسرائیل (به جز یك مورد) قراردارند.
 

هندوستان
این کشور تقریبا بیش‌ترین سایت‌های خبری و مطبوعاتی را در آسیا داراست. ضمن اینکه جنگ مجازی بین این کشور و کشور پاکستان سال‌هاست که جریان دارد و هکرهای دو کشور وب‌سایت‌های یکدیگر را مرتبا تهدید می‌کنند. موارد مورد فیلتر در این کشور شامل افترا و اتهام، شرط‌بندی، نژادپرستی، تروریسم و سوءاستفاده از کودکان و موارد مشابه دیگر است. موارد کنترل دیگر در این کشور کافی‌نت‌ها هستند که بر طبق قانون موظفند تا شماره ملی و آدرس پستی کاربران را ثبت نمایند. همچنین کافی‌نت‌ها ملزم به نصب برنامه‌های فیلترینگی هستند که بر طبق قانون سایت‌ها را فیلتر می‌کند.
 

سایر كشورها
بر اساس گزارش دانشگاه هاروراد در خصوص فیلترینگ، "ویتنام" بیشتر در مورد سایت‌هایی اعمال فیلترینگ می كند كه مطالبی بر خلاف دولت می‌نویسند.
در "ازبكستان" اغلب سایت های طرفداران آزادی رسانه‌ها و معترضان به عدم رعایت حقوق بشر فیلتر می‌شود.
در كره جنوبی بیشترین حساسیت روی مسائل همسایه شمالی این كشور (كره شمالی) است.

www.mofidlinks.ir

نوع مطلب : امنیت وب، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

       نظرات
دوشنبه 28 تیر 1389
Mohammad Chehregani

به گزارش خبرنگار مهر، محمد نصرتی که پیش از این قرارداد داخلی با تیم فوتبال تراکتورسازی امضا کرده بود، به دلیل صادر نشدن کارت بازی‌اش از سوی سازمان لیگ با مسئولان باشگاه استیل آذین به توافق رسید.

محمد نصرتی که همراه تیم ملی فوتبال کشورمان در اتریش است پس از  حضور در اردوی استیل آذین ومذاکره با سردار آجرلو به توافق رسید و قرارداد داخلی به مدت 2 سال امضا کرد. مدافع سابق النصر امارات پس از بازگشت از اتریش قرارداد خود را در هیئت فوتبال ثبت می کند.

باشگاه استیل آذین از مدت ها قبل خواهان این مدافع ملی پوش بود که در نهایت موفق به امضای قرارداد با این بازیکن شد. با جذب محمد نصرتی استیل آذین شش سهمیه خود را جذب کرده است. سوشا مکانی، میلاد زنیدپور، حسین کاظمی، سیاوش اکبرپور، حسن اشجاری دیگر نفراتی بودند که برای رقابت های لیگ دهم با استیل آذین قرارداد بستند.

www.mehrnews.ir

نوع مطلب : ورزشی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

       نظرات
چهارشنبه 23 تیر 1389
Mohammad Chehregani
 • "هروه اوسال" مهاجم اهل کشور بورکینافاسو برای پیوستن به تیم فوتبال پرسپولیس امروز به تهران می‌آید.

به گزارش خبرنگار مهر، در جریان اردوی  تیم فوتبال پرسپولیس در آلمان، چند بازیکن تستی در تمرینات این تیم حاضر شدند که در نهایت یکی از آنها توانست نظر مثبت کادر فنی را جلب کند. هروه اوسال مهاجم اهل کشور بورکینافاسو تنها بازیکن تستی بود که پس از تایید نهایی کادر فنی با پرسپولیس قرارداد می بندد.

این بازیکن 22 ساله که سابقه بازی در تیم های سالزبورگ اتریش و آلمانیا آخن آلمان را دارد، امروز چهارشنبه به تهران می آید تا در تمرینات پرسپولیس شرکت کند. کادر فنی هروه اوسال را از نظر فنی پسندیده اما این بازیکن پیش از امضای قرارداد باید تست پزشکی بدهد تا درصورت نداشتن مشکل خاصی، قرارداد رسمی با سرخپوشان امضا کند.

کادر فنی این تیم قطعا اشپیتیم آرفی را برای فصل آینده نمی خواهد. این بازیکن طی روزهای اخیر توسط علی دایی از شرکت در تمرینات منع شد. سرمربی پرسپولیس در رابطه با آرفی اعلام کرده که برای رقابت های لیگ دهم احتیاجی به این بازیکن ندارد.

مهاجم کوزوبویی تیم فوتبال پرسپولیس یکی از بازیکنانی بود که درابتدای فصل نامش در لیست مازاد علی دایی قرار گرفت اما با این حال همراه سرخپوشان به آلمان رفت. نفت تهران و فولاد خوزستان دو باشگاهی هستند که تمایل خود را برای جذب آرفی اعلام کرده اند.

تمرینات تیم فوتبال پرسپولیس پس از بازگشت از آلمان صبح و بعداظهر دنبال می شود و قرار است این تیم عصر فردا پنجشنبه در دیداری تدارکاتی به مصاف تیم فوتبال پرسپولیس قائمشهر برود.

www.mehrnews.ir

نوع مطلب : ورزشی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

       نظرات
چهارشنبه 23 تیر 1389
Mohammad Chehregani
 • ترکیب تیم ملی فوتبال مقابل ستاره سرخ بلگراد مشخص شد

به گزارش خبرگزاری مهر، براساس آخرین تمرین تیم ملی دراردوی اتریش، ملی پوشان کشورمان امروز با ترکیب؛ سید مهدی رحمتی، هادی عقیلی، پژمان نوری، خسرو حیدری، احسان حاج صفی، فرزاد آشوبی، علی کریمی، میلاد زنیدپور، مهرزاد معدنچی و کریم انصاری فرد به میدان خواهد رفت.

دیدار تیم ملی فوتبال کشورمان مقابل ستاره سرخ بلگراد ساعت 18:30به وقت محلی(21 به وقت تهران) درشهر ماریبور اسلوونی برگزار خواهد شد.   

تیم ملی فوتبال کشورمان در دومین دیدار تدارکاتی خود روز شنبه 26 تیرماه در زمین کمپ سمن لئونارد به مصاف تیم واشاش مجارستان می رود.
 
ملی پوشان کشورمان در سومین و آخرین دیدار تدارکاتی خود روز چهارشنبه 30 تیر در ورزشگاه اختصاصی تیم لاتزیو به مصاف این باشگاه مطرح ایتالیایی خواهد رفت.

www.mehrnews.ir

نوع مطلب : ورزشی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

       نظرات
چهارشنبه 23 تیر 1389
Mohammad Chehregani

نمایش درخشان دیه‌گو فورلان در جام جهانی تنها یک چیز کم داشت: یک جام یا یک عنوان، به ویژه آن که این مهاجم بسیار خطرناک نتوانست در رقابت برای کسب عنوان بهترین گل‌زن از دیگران پیشی بگیرد. اما در هر حال، شماره 10 الهام‌بخش اروگوئه‌ای‌ها توپ طلای آدیداس را گرفت و بهترین بازیکن جام جهانی این دوره شد.

فورلان چهارمین بازیکن آمریکای جنوبی می‌شود که به این عنوان دست می‌یابد. او پا جای پای دیه‌گو مارادونا (1986) از آرژانتین و روماریو (1994) و رونالدو (1998) از برزیل می‌گذارد. مهاجم اتلتیکو مادرید چند دقیقه پس از دریافت جایزه با سایت فیفا مصاحبه کرد.

دیه‌گو، بردن توپ طلا چه حسی دارد?

دیه‌گو فورلان: عالی است چون غیرمنتظره بود. هرگز تصور چنین چیزی را نداشتم، و حتی هدف من هم این نبود. من مهاجم هستم و شاید به این فکر می‌کردم که کفش طلا را ببرم که البته به آن نزدیک هم شدم. چنین جایزه‌ای طبیعی بود. اما این که به عنوان بهترین بازیکن دست یابم.... در هر حال لذت می‌برم و خوشحالم، اما کاملا می‌دانم که این جایزه نتیجه تورنمنت درخشان تیم ما بود. این پاداشی دیگر برای این دوران مثبت فوتبال اروگوئه بود.

 

چطور متوجه شدی جایزه به تو رسیده؟

راستش را بگویم، پس از آن که نامزد دریافت جایزه شدم تصمیم گرفتم صبر کنم و ببینم چه می‌شود، به خصوص آن که شایعاتی مبنی بر این وجود داشت که شاید برنده شوم، اما هیچ کس چیزی فاش نمی‌کرد. سپس یکی از دوستانم از بوئنوس آیرس به من پیامک داد و گفت: «تبریک، توپ طلا را بردی!» سپس مدیر برنامه‌های من زنگ زد و خبر را تایید کرد. کم کم تماس‌های بیشتری با من گرفتند و ناگهان همه هم‌تیمی‌ها به اتاق من ریختند و قبل از آن که به خود بیایم من را در استخر هتل انداختند!

 

با این حال این جایزه را به افرادی تقدیم کردی که این کار را با تو کردند....

این که چطور به اتاق من آمدند و تبریک گفتند باورنکردنی بود. هم‌تیمی‌ها و بسیاری از مردم در اروگوئه امیدشان را به من بسته بودند و من توانستم اعتماد آنها را در زمین جبران کنم، در حالی که من هم عضوی دیگر از تیم بودم. این باعث می‌شود بسیار خوشحال باشم. همچنین می‌خواهم به افرادی اشاره کنم که کم بازی کردند یا اصلا به میدان نرفتند. آنها ستون فقرات تیم را تشکیل دادند و این جایزه برای آنها هم هست.

 

آیا نگران نمی‌شوی که این جایزه تاثیری روانی روی تو داشته باشد؟

من جوایز دیگری در دوران بازی برده‌ام و بسیار هم ممنون بوده‌ام، اما هرگز اجازه ندادم پایم از روی زمین بلند شود و روی ابرها بروم. پدر و مادری دارم که به من ارزش‌های کلیدی را آموخته‌اند و برادران و خواهرهایی دارم که به من کمک کردند در مسیر درست گام بردارم. همه چیز نتیجه تلاش بسیار است و من به تلاش ادامه خواهم داد تا پیشرفت کنم.

 

آیا این جایزه می‌تواند جبرانی برای نرسیدن اروگوئه به سکوی مدال‌ها باشد؟

من بسیار خوشحالم که این جایزه را گرفتم و آن گل‌ها را زدم، اما راستش را بگویم، من با کمی ناراحتی به خانه برمی‌گردم؛ وقتی فینال را تماشا می‌کردم به شدت افسوس خوردم، چون خیلی نزدیک به حضور در این دیدار بودیم. باخت نیمه‌نهایی ضربه‌ای بی‌رحمانه به ما بود و چند روز طول کشید تا بر احساس بدم غلبه کنم، و هنوز هم نمی‌توانم آن باخت را هضم کنم.

 

آیا منتظر گرفتن توپ طلا در دستانت هستی؟

هنوز وقت فکر کردن به این مساله را نداشته‌ام، اما فکر می‌کنم آن را در زوریخ به من بدهند. باید بگویم که خیلی دوست داشتم با توپ طلا در دست به اروگوئه برمی‌گشتم! تردیدی نیست که این توپ، خامه روی کیک جشنی بود که طرفداران در کشورمان قرار است برپا کنند.

 

اگر همین طور جایزه بگیری دیگر تاقچه خانه‌ات جا نخواهند داشت!

این را در کنار دو جایزه پی‌چی‌چی خود (که به بهترین گل‌زن اسپانیا می‌رسد) خواهم گذاشت! (می‌خندد) جای خوبی برایش پیدا می‌کنم، مطمئنم.

 

در نهایت، آیا اسپانیا شایسته قهرمانی بود؟

تردید نکنید. آنها بهترین فوتبال را در طول تورنمنت به نمایش گذاشتند و توانستند پس از شکست مقابل سوییس به سرعت برگردند. آنها همیشه دوست دارند ابتکار عمل را در دست داشته باشند. از این فرصت استفاده می‌کنم و به بازیکنان و مربی‌های آنها تبریک می‌گویم. امیدوارم یک روز این اتفاق برای ما هم بیفتد!

www.goal.com

نوع مطلب : ورزشی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

       نظرات
سه شنبه 22 تیر 1389
Mohammad Chehregani

بازیکنان تیم قهرمان دنیا ساعاتی پیش وارد فرودگاه باراخاس مادرید شدند

 

قهرمانان برای ساعاتی در هتلی در نزدیکی فرودگاه استراحت کردند و پس از آن به سمت کاخ مونکلئوآ و قصر پادشاهی رفته و تورشان در شهر مادرید را آغاز نمودند.دل بوسکه و شاگردانش در اتوبوسی سرباز به گشت و گذار در شهر مادرید می پردازند تا بدین ترتیب قهرمانی شان را با هواداران تیم ملی اسپانیا جشن بگیرند.

اتوبوس ملی پوشان ساعت 19.30 دقیقه به وقت تهران از هتل محل استراحت آنها خارج شد و جشن و پایکوبی در مادرید آغاز شد.

www.goal.com

نوع مطلب : ورزشی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

       نظرات
سه شنبه 22 تیر 1389
Mohammad Chehregani

موزیک کامل تیتراژ پایانی مجموعه تلویزیونی "فاصله ها" که از شبكه سه سیما پخش می شود را برای دانلود قرار میدم .

 


دانلود موزیک تیتراژ ابتدایی سریال فاصله ها

ورژن کامل این آهنگ اضافه شد

امیدواریم مورد پسند واقع شود .

 

کیفیت 320 - اورجینال

Ali Lohrasebi - Faseleha.mp3

کیفیت 192

Ali Lohrasebi - Faseleha.mp3

کیفیت OGG

Ali Lohrasebi - Faseleha.ogg

با صدای علی لهراسبی
آهنگساز : فواد غفاری
تنظیم كننده : شهاب اكبری , آرمان موسی پور
ترانه سرا : حدیث دهقان

این هم شعرش:

اگه فاصله افتاده اگه من با خودم سردم
تو کاری با دلم کردی که فکرشم نمی کردم
چه آسون دل بریدی از دلی که پای تو گیره
که از این بدترم باشی واسه تو نفسش میره
نمی ترسم اگه گاهی دعامون بی اثر میشه
همیشه لحظه آخر خدا نزدیک تر میشه
تورو دست خودش دادم که از حالم خبر داره
که حتی از تو چشماشو یه لحظه بر نمی داره
تو امید منی اما داری از دست من میری
با دستای خودت داری همه هستیمو میگیری
دعا کردم تورو بازم با چشمی که نخوابیده
مگه میزاره دلتنگی مگه گریه امون میده
مریضم کرده تنهایی ببین حالم پریشونه
من اونقدر اشک میریزم که برگردی به این خونه
حسابش رفته از دستم شبایی رو که بیدارم
شاید از گریه خوابم برد درارو باز میزارم
نمی ترسم اگه گاهی دعامون بی اثر میشه
همیشه لحظه آخر خدا نزدیک تر میشه
تورو دسته خودش دادم که از حالم خبر داره
که حتی از تو چشماشو یه لحظه بر نمی داره

نوع مطلب : عمومی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

       نظرات
چهارشنبه 16 تیر 1389
Mohammad Chehregani

به گزارش خبرگزاری مهر، تلفنهای همراه هوشمند دستگاههای ویژه ای هستند که به کاربر اجازه می دهند از فناوریهای بسیاری به طور همزمان استفاده کند اما مصرف انرژی این دستگاهها بسیار بالا است. در حقیقت یکی از نقاط ضعف فناوری کنونی، ناتوانی در توسعه سیستمهای باتری مناسب است که بتوانند انرژی کافی برای این دستگاهها را تامین کنند.

این سیستمها درحال حاضر وجود ندارند اما اکنون یک مهندس پروژه آندروئید، تلفن همراه نکسوس- 1 را به طرز جالبی هک کرد و با این هک توانست مصرف انرژی این تلفن همراه هوشمند گوگل را تا حد چشمگیری کاهش دهد.

"جف شارکی" مهندس نرم افزاری آندروئید است که روی وبلاگ خود این خبر را نوشته است. این هک برپایه رنگهای نمایشگر OLED (دیودهای ساطع کننده نور ارگانیکی) این تلفن همراه قرار دارد.

این مهندس گوگل توضیح داد: "هر پیکسل واحد به طور جداگانه سه کانال را تشکیل می دهد که هر یک از این کانالها دارای یک رنگ اصلی (قرمز، سبز، آبی) هستند، بنابراین می توان به طور مستقیم روی فعالیت این کانالهای منفرد دست برد و تنها از یکی از این سه رنگ استفاده و از مصرف انرژی ناشی از فعالیت نمایشگر اجتناب کرد.

براساس گزارش وب متسر پوینت، جف شارکی همچنین با استفاده از ابزارهای ویژه ای موفق شد نشان دهد که اگر کاربر تنها از کانال نور قرمز استفاده می کند می تواند تا 35 درصد و در برخی موارد محدود تا 42 درصد در مصرف انرژی باتری صرفه جویی کند.

www.mehrnews.ir

نوع مطلب : هک و کرک، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

       نظرات
سه شنبه 15 تیر 1389
Mohammad Chehregani


( کل صفحات : 3 )    1   2   3   
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات